خبر فوری
This content is not available in your region

چگونه می توان بی اعتمادی به ساختار سیاسی موجود را کاهش داد؟

نظرها
چگونه می توان بی اعتمادی به ساختار سیاسی موجود را کاهش داد؟
اندازه متن Aa Aa

جنبش های اعتراضی مانند اشغال وال استریت، برآشفتگان در اروپا و آمریکا و اعتراضات مردمی در کشورهای شمال افریقا، ترکیه و برزیل یک نقطه مشترک دارند؛ عدم اعتماد به ساختار سیاسی؛ ساختاری که طی دستکم پنج سال اخیر، نتوانست راه حلی برای بحران اقتصادی موجود بیابد و بر بار بی اعتمادی عمومی افزوده است.

در این شرایط، به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در اتحادیه اروپا نزدیک می شویم و نگرانی از تحریم انتخابات روز به روز جدی تر می شود. طی سال های اخیر، مشارکت در این انتخابات، به نحو چشمگیری کاهش یافته است. چگونه می توان از ادامه این روند جلوگیری کرد؟ پاسخ مناسب به اعتراضات مردمی در کشورهای دمکراتیک چیست؟ آیا این اعتراضات همانگونه که ستون های نظام های خودکامه را لرزاندند، ساختارهای دمکراتیک را نیز متحول خواهند کرد؟

در برنامه این هفته «بیست و پنج ثانیه» این پرسش ها را با میهمانان مان در میان خواهیم گذاشت و به رابطه سیاست و سیاستمداران با جنبش های اعتراضی خواهیم پرداخت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.