خبر فوری
This content is not available in your region

یادبود قربانیان در محل حادثه خروج قطار از ریل در اسپانیا

نظرها
یادبود قربانیان در محل حادثه خروج قطار از ریل در اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

دو روز پس از فاجعه خروج قطار از ریل، مراسم یادبود قربانیان در محل حادثه برگزار شد.

این مقدمه ای است برای سه روز عزای عمومی در اسپانیا.

صبح روز جمعه اولین قطار سریع السیر در این مسیر حرکت کرد اما با سرعتی بسیار کمتر از سرعت معمول. چرا که عملیات پاکسازی ریل همچنان در جریان است.

یکی از دو خط آهن مخصوص قطارهای سریع السیر همچنان بسته هستند چرا که هنوز دو واگن قطار حادثه دیده در مسیر این خط هستند.

خبرنگار یورونیوز می گوید: «آغاز به کار قطارها در گردنه نفرین شده آگراندیرا به هیچ وجه به معنی عادی شدن شرایط در اینجا نیست. مردمی که در این منطقه زندگی می کنند همچنان از حادثه خروج قطار از ریل شوکه هستند و آن را هرگز فراموش نخواهند کرد.»

به گفته شاهدان عینی یکی از چرخهای قطار تا ارتفاع 5 متری به هوا پرتاب شد و در نزدیکی رستورانی در حوالی محل حادثه فرود آمد. دختر مانوئل که در قطار بود آسیب جزیی دید و هم اکنون در بیمارستان است.

مانوئل می گوید: «من در مسیر رستوران بودم تا یک لیوان شراب بنوشم که ناگهان قطار حادثه دیده توجهم را به خود جلب کرد. اولین چیزی که دیدم دخترم بود که از قطار بیرون آمده بود. همسایه ها واقعا قهرمان بودند.»

یکی از این افراد محلی خسوس است که در فاصله حدود صدمتری محل وقوع حادثه زندگی می کند. او از این که نتوانسته به اندازه کافی به مجروحان کمک کند عذاب وجدان دارد.

او می گوید: «به محض این که به اینجا رسیدم یک جنازه را دیدم. دو متر آن طرفتر جنازه دیگری وجود داشت. واقعا متاسفم که ماموران کله شق پلیس سررسیدند و اجازه ندادند ما به کارمان ادامه بدهیم. بعد از آن همه زحمتی که برای بیرون کشیدن افراد مجروح از خرابه ها متحمل شدیم، ماموران پلیس ما را بیرون کردند.»

از 130 مجروحی که بلافاصله پس از وقوع حادثه به بیمارستان منتقل شدند، هنوز مداوای 95 نفر ادامه دارد. حال 32 تن از مجروحان وخیم گزارش شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.