وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پاپ، دولت برزیل را به گفتگو با معترضان دعوت کرد

پاپ، دولت برزیل را به گفتگو با معترضان دعوت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبر کاتولیکهای جهان دولت برزیل و مقامهای ریو دو ژانیرو را به گفتگو با معترضان علیه دولت این کشور دعوت کرد.

برزیل در ماه گذشته میلادی شاهد شدیدترین اعتراضات خیابانی این کشور در دو دهه گذشته بود.

پاپ فرانچسکو که به پرجمعیت ترین کشور کاتولیک مذهب جهان سفر کرده است به ناآرامیهای اخیر در برزیل اشاره کرد و گفت که گفتگو بهترین جایگزین برای اعتراضهای خشونت آمیز و بی تفاوتی است.

او همچنین مقامهای مذهبی را دعوت کرد که پای خود را از حاشیه امنی که دارند فراتر بگذارند و صدای خود را به گوش محرومان برسانند.

او گفت: «بیایید به نیازهای افراد حاشیه نشین توجه کنیم. بیایید آموزه های عیسی مسیح را به زندگی افرادی ببریم که به آنها توجهی نمی شود. به زندگی کسانی که معمولا به کلیسا نمی روند. به خیابانها بروید و آنها را پیدا کنید.»

شنبه شب ساحل 4 کیلومتری کوپاکابانا، در جنوب ریو دو ژانیرو میزبان صدها هزار زائر کاتولیکی خواهد بود که برای برگزاری مراسم نیایش با حضور پاپ خود را آماده می کنند.

پاپ فرانچسکو، روز شنبه به تماشای نمایش رقص دانش آموزان جوان برزیلی رفت و دقایقی را بر روی صحنه با هنرآموزان و گروهی از بومیان برزیلی گذراند.