خبر فوری
This content is not available in your region

ادغام دو غول صنعت تبلیغات جهان

نظرها
ادغام دو غول صنعت تبلیغات جهان
اندازه متن Aa Aa

مدیران دو شرکت تبلیغاتی آمریکایی و فرانسوی، اومنیکوم و پوبلیسیز روز یکشنبه با امضاء توافق نامه ای با ادغام این دو شرکت موافقت کردند.

شرکت آمریکایی اومنیکوم بخش بزرگی از بازار آمریکای شمالی را در تصرف خود دارد و پوبلیسیز فرانسوی هم حضور قدرتمندی در بازار اروپا دارد.

موریس لوی، مدیر عامل شرکت پوبلیسیز می گوید:«نام شرکت تبلیغاتی جدید گروه پوبلیسیز اومنیکوم و مالکیت آن هم دقیقا پنجاه، پنجاه و مساوی خواهد بود.
در طول یک دوره سی ماهه من و جان مدیریت عاملی مشترک این گروه تبلیغاتی را عهده دار خواهیم بود.»

با ادغام این دو شرکت که سال گذشته روی هم هفده میلیارد یورو درآمد داشتند، شرکت تبلیغاتی بریتانیایی دبلیو پی پی، که تاکنون جایگاه نخست بازار تبلیغات جهان را در اختیار داشت، با درآمد دوازده میلیارد و چهارصد میلیون یورویی در جایگاه دوم قرار می گیرد.

شرکت آمریکایی اینترپابلیک هم با پنج میلیارد و سیصد میلیون یورو درآمد در سال گذشته، جایگاه سومین شرکت تبلیغاتی بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است.

پس از ادغام، «گروه پوبلیسیز اومنیکوم» بزرگترین شرکت تبلیغاتی جهان به ارزش بیش از سی و پنج میلیارد دلار خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.