خبر فوری

کاترین اشتون از دیدارش با محمد مرسی می گوید

کاترین اشتون از دیدارش با محمد مرسی می گوید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که بحران سیاسی در مصر همچنان پا بر جاست، بسیاری به رایزنی های کاترین اشتون امید بسته اند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که از روز یکشنبه در قاهره به سر می برد، دوشنبه شب، با محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده، مصر دیدار کرد.

خانم اشتون، سپس، با حضور در نشست مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: «ما دو ساعت گفتگو کردیم. به او گفتم که نظرات او را منتقل نخواهم کرد چرا که در وضعیت کنونی، اگر سخنان او را به اشتباه نقل کنم، او قادر نخواهد بود آنها را تصحیح کند. در هر حال، او به تلویزیون و روزنامه دسترسی دارد و در جریان تحولات کشورش هست. در نتیجه درباره وضعیت کشور و نیاز به برون رفت از آن گفتگو کردیم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این سفر، با شماری از مقامات دولت موقت و فرماندهان ارتش و همچنین هواداران محمد مرسی دیدار و گفتگو کرد.

خانم اشتون گفته است که در جریان این مذاکرات، به هر دو جناح یادآور شده که اتحادیه اروپا درصدد کمک به مردم مصر برای برون رفت از بحران سیاسی کنونی است.

همزمان، حامیان محمد مرسی از هوادارانشان خواسته اند که سه شنبه شب پس از افطار، برای حضور در یک گردهمآیی «میلیونی» به خیابان ها بیایند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.