خبر فوری

سرنوشت سیاسی برلوسکونی در دیوانعالی ایتالیا رقم می خورد

سرنوشت سیاسی برلوسکونی در دیوانعالی ایتالیا رقم می خورد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پنج قاضی دیوان عالی ایتالیا از روز سه شنبه، بررسی آخرین درخواست تجدید نظر سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا را آغاز می کنند.

وی با اتهامات مختلفی همچون فرار مالیاتی و برقراری رابطه جنسی با رقاصه ای زیر هیجده سال روبروست.

آقای برلوسکونی در دو سطح پیشین نظام قضایی ایتالیا به ۱۲ سال زندان و انفصال از تمام مناصب دولتی محکوم شده است.

آنچه احکام صادرۀ پیشین را لازم الاجرا یا بی اثر خواهد خواهد کرد و یا از شدت آنها خواهد کاست، تصمیم دیوانعالی رم خواهد بود.

یک شهروند جوان ایتالیا با اشاره به این که محکومیت قطعی برلوسکونی ممکن است به سقوطِ دولتِ متزلزل فعلی بیانجامد می گوید «سرنوشت سیاسی یک کشور نباید به یک حکم صادره دادگاه و یا یک شخص وابسته باشد.»

دیگری می گوید:«در ایتالیا قانون برای همه یکسان نیست. سیاستمداران با توجه و با فهم این مسئله باید مشمول این واقعیت موجود ایتالیا نباشند و به استقلال محاکم قضایی که ضامن دموکراسی و آزادی است، احترام بگذارند.»

محکومیت شدید رهبر جناح راست میانه ایتالیا، مردی که بیست سال است بر سیاست این کشور سایه انداخته ممکن است با کناره گیری وزاری هم حزبی وی به سقوط دولت ائتلافی بیانجامد.

سیلویو برلوسکونی، سیاستمدار بسیار باران دیده ایتالیا، مردی است که هم بودش در سیاست ایتالیا جنجال برانگیز است هم نبودش.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.