خبر فوری
This content is not available in your region

تصمیم دشوار قضات دیوانعالی ایتالیا؛ حفظ قانون یا دولت؟

تصمیم دشوار قضات دیوانعالی ایتالیا؛ حفظ قانون یا دولت؟
اندازه متن Aa Aa

دیوانعالی ایتالیا امروز یا فردا با حکم خود سرنوشت مردی را رقم خواهد زد که بیست سال است بر حیات سیاسی رم سایه انداخته است.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق و رهبر جناح راست میانۀ ایتالیا که در دو دادگاه پیشین به ۱۲سال زندان و انفصال از تمام مناصب دولتی محکوم شده است همچنان در انتظار حکم نهایی این دیوان است.

«ترحم بر ایتالیا، اکنون یا هرگز!»، مضمون پوستری است که فردی در برابر دیوانعالی در رم می گرداند، مضمونی که حکایت پنج قاضی این دیوان است، چرا که تایید احکام صادرۀ پیشین و محکومیت قطعی آقای برلوسکونی احتمالا به فروپاشی دولت ائتلافی انریکو لتا، نخست وزیر، خواهد انجامید.

ظاهرا قضات، همانند سیاستمداران میانه رویِ دل نگران از بی ثباتی سیاسی در ایتالیا، در صدور حکم نهایی، بین حفظ قانون یا ثبات، با اتخاذ تصمیمی دشوار مواجهند.

شاید به همین دلیل، خبرنگار یورونیوز به نقل از وکلای آقای برلوسکونی می گوید که «دیوانعالی تمامی دفاعیات آنان را رد نمی کند».

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.