خبر فوری
This content is not available in your region

روزی حیاتی برای برلوسکونی و ایتالیا

روزی حیاتی برای برلوسکونی و ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی ایتالیا امروز حکم مهمی را در مورد سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین ایتالیا صادر می کند. حکمی که برای آینده سیاسی این کشور نیز سرنوشت ساز خواهد بود.

پنج قاضی دیوانعالی ایتالیا از ظهر روز پنجشنبه به بررسی حکم نهایی پرونده آقای برلوسکونی می پردازند.

در دو دادگاه پیشین، سیلویو برلوسکونی، صاحب امپراتوری رسانه ای “مدیاست“، به اتهام تقلب مالیاتی و برقراری رابطه جنسی با رقاصه ای زیر هیجده سال، به ۱۲ سال زندان و انفصال از تمام مناصب دولتی محکوم شده است.

در صورت تایید محکومیت آقای برلوسکونی، احتمالا او وادار به ترک عرصه سياست خواهد شد، امری که باعث ايجاد تنش در دولت ائتلافی شکننده راست و چپ ميانه انريکو لتا، نخست وزير کنونی ايتاليا می شود.

اما وکلای سیلویو برلوسکونی روز چهارشنبه خواهان لغو احکام صادره علیه موکل خود شدند. در هر صورت بدلیل کهولت سن، بعید است که او به زندان بیفتد.

خبرنگار یورونیوز در رم می گوید: «برای حمایت از سیلویو برلوسکونی، حزب مردم آزاد، از هواداران نخست وزیر سابق ایتالیا خواست اینجا در مقابل ساختمان “پلازو گرازیولی“، محل اقامت او در انتظار حکم دادگاه باشند. بدیهی است که آنها به لغو محکومیت امیدوارند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.