خبر فوری
This content is not available in your region

پاسخ مثبت هواداران مرسی به فراخوان تظاهرات میلیونی

نظرها
پاسخ مثبت هواداران مرسی به فراخوان تظاهرات میلیونی
اندازه متن Aa Aa

در پاسخ به فراخوان هواداران محمد مرسی، رییس جمهور برکنار شده مصر به برگزاری تظاهراتی میلیونی، روز سه شنبه هزاران نفر در برابر مسجد رابعه العدویه دست به تظاهرات زدند. تظاهراتی گسترده ولی آرام که طی آن، تظاهرکنندگان خواستار بازگرداندن او به قدرت بودند.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: “امروز تصمیم گرفتیم تا در تظاهرات میلیونی شرکت کنیم. این کار را در احترام به شهدایمان که طی کودتای نظامی کشته شده اند انجام می دهیم، شهدایی که برای آزادی و حیثیت این کشور خون داده اند.”

هواداران مرسی می گویند که آمریکا و کشورهای اروپایی می بایست مداخله ارتش در برکناری محمد مرسی از قدرت را محکوم می کردند و خواستار بازگشت وی به قدرت می شدند.

یکی دیگر از تظاهرکنندگان افزود: “در قرن بیست و یک، آمریکا و اروپا چطوراز کودتای نظامی که انقلاب، آزادی و تجربه دموکراتیک مصر را از بین برد حمایت می کنند. اگر آزادی و دموکراسی بمیرد. آنها در برابر تروریسم و افراط گرایی قرار خواهند گرفت.”

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که با هدف میانجیگری و حل بحران مصر به قاهره سفر کرده است روز سه شنبه با محمد مرسی نیز دیدار و گفتگو کرد.

او روز دوشنبه با برخی مقامات دولت موقت از جمله عدلی منصور، رئیس جمهوری، محمد البرادعی، معاون رئیس جمهوری در امور بین الملل و ژنرال عبدالفتاح السیسی، فرمانده ارتش دیدار و گفتگو کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.