خبر فوری
This content is not available in your region

تداوم سیاست های حمایتی بانک مرکزی آمریکا

تداوم سیاست های حمایتی بانک مرکزی آمریکا
اندازه متن Aa Aa

بانک مرکزی آمریکا پس از پایان نشست دو روزه خود اعلام کرد که اگرچه اقتصاد این کشور در حال خروج از رکود است اما کماکان به سیاست های حمایتی نیاز دارد.

عدم اشاره مستقیم به مساله خرید اوراق قرضه در بیانیه پایانی نشست سیاستگذاران این بانک، به معنای، تداوم ماهیانه خرید اوراق قرضه بدون تغییر نرخ سود است.

به این ترتیب بزرگترین نهاد مالی ایالات متحده به سیاست تزریق پول به بازار ادامه خواهد داد. سیاستی که به نظر می رسد تا کنون آثار مثبتی برجای گذاشته و باعث شده تا اقتصاد آمریکا بار دیگر روندی رو به رشد را در پیش بگیرد.

نرخ بیکاری در این کشور در پایان ماه ژوئیه سال جاری به هفت و شش دهم درصد رسیده است؛ رقمی که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۲ کاهشی حدود یک درصد رانشان می دهد.

بنا به گزارش منتشر شده وزارت بازرگانی در روز چهارشنبه، تولید نا خالص داخلی آمریکا، بیش از میزان پیش بینی ها افزایش یافته است.

رشد تولید ناخالص داخلی در پایان سال ۲۰۱۲ نسبت به سال گذشته به دو و هشت دهم درصد رسید. در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳، تولید ناخالص داخلی رشدی معادل یک و یک دهم درصد را تجربه کرد. با این حال، همین واحد اقتصادی در ماه های آوریل تا ژوئن یک و هفت دهم درصد افزایش یافت.

شاخص تورم آمریکا در مدت مشابه نسبت به سه ماهه نخست اندکی افزایش یافت؛ نرخ تورم به جز در بازار کالا های خوراکی و سوخت، افزایشی هشت دهم درصدی را نشان می دهد، رقمی که در سه ماه نخست سال یک و چهار دهم درصد بود.

جلسه بعدی ۱۹ سیاستگذار بانک مرکزی آمریکا روز هفدهم سپتامبر برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.