خبر فوری
This content is not available in your region

دیوان عالی ایتالیا روز پنجشنبه درباره برلوسکونی تصمیم می گیرد

دیوان عالی ایتالیا روز پنجشنبه درباره برلوسکونی تصمیم می گیرد
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی ایتالیا روز پنجشنبه با حکم خود سرنوشت مردی را رقم خواهد زد که بیست سال است بر حیات سیاسی رم سایه انداخته است.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق و رهبر جناح راست میانۀ ایتالیا در دو دادگاه پیشین به ۱۲ سال زندان و انفصال از تمام مناصب دولتی محکوم شده است.

«ترحم بر ایتالیا، اکنون یا هرگز!»، مضمون پوستری است که فردی در برابر دیوانعالی در رم می گرداند، مضمونی که شاید نگرانی پنج قاضی دیوان عالی نیز باشد. چرا که تایید احکام صادر شدۀ پیشین و محکومیت قطعی آقای برلوسکونی ممکن است به فروپاشی دولت ائتلافی انریکو لتا، نخست وزیر، بیانجامد.

ظاهرا قضات، همانند سیاستمداران میانه روی نگران از بی ثباتی سیاسی در ایتالیا، در صدور حکم نهایی، بین حفظ قانون یا ثبات دولت، با اتخاذ تصمیمی دشوار مواجهند.

خبرنگار یورونیوز می گوید: “روز چهارشنبه فضای دادگاه آرامتر به نظر می رسید. وکلای سیلویو برلوسکونی در خارج از سالن دادگاه مشغول بحث با خبرنگاران بودند. آنها به ما گفتند علائم مثبتی می بینند مبنی بر اینکه دیوان عالی تمام دفاعیات آنان را رد نخواهد کرد.”
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.