خبر فوری
This content is not available in your region

سیاستهای بانک مرکزی اروپا بدون تغییر ماند

سیاستهای بانک مرکزی اروپا بدون تغییر ماند
اندازه متن Aa Aa

نشست ماهانه بانک مرکزی اروپا روز پنج شنبه برگزار شد. سیاستگذاران این بانک تغییری در سیاستهای جاری و نرخ بهره بانکی ندادند.

بدین ترتیب با تصمیم بیست و سه عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا، نرخ بهره بانکی برای مدت زمان طولانی تری در پایین ترین رکورد یعنی نیم درصد باقی ماند.

نشانه های بهبود اقتصادی در کشورهای عضو منطقه یورو در روزهای اخیر باعث شده است تا فشار موجود بر بانک مرکزی اروپا برای اجرای سیاست های حمایتی جدید کاهش یابد.

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا می گوید:” اقتصاد منطقه یورو باید فعالانه در جهت تثبیت و بازیابی سرعت آهسته کنونی حرکت کند. به طوریکه خطرات پیرامون چشم انداز اقتصادی منطقه یورو روند نزولی یابد.”

تولید محصولات صنعتی، در کارخانه های کشورهای عضو منطقه یورو برای اولین بار در دو سال گذشته، در ماه ژوئیه اندکی افزایش یافت.
آمار منتشر شده در روزهای اخیر همچنین حکایت از آن دارد که نرخ بیکاری هم در منطقه پولی یورو برای اولین بار طی دوسال گذشته کاهش یافت.
تعداد بیکاران منطقه یورو در پایان ماه ژوئن، به نوزده میلیون و دویست و شصت و شش هزار نفر رسید؛ رقمی که کاهش بیست و چهار هزار نفری متقاضیان حقوق بیکاری را نشان می دهد.
تثبیت نرخ تورم هم از دیگر نشانه های روند هرچند کند، بهبود اقتصادی در منطقه یوروست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.