وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اسنودن، افشاگر اطلاعات سری آمریکا فرودگاه مسکو را ترک کرد

اسنودن، افشاگر اطلاعات سری آمریکا فرودگاه مسکو را ترک کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه سری جمع آوری اطلاعات مخابراتی و اینترنتی شهروندان آمریکا، بالاخره پس از یکماه و یک هفته اقامت در فرودگاه مسکو از دولت روسیه پناهندگی موقت گرفت.

وکیل روسی آقای اسنودن با نشان دادن اجازۀ اقامت وی به خبرنگاران و با بیان این که او می تواند فرودگاه را ترک کند گفت:«اسنودن محل اقامتش را خود تعیین خواهد کرد. او اکنون مختار است تا در هتل یا آپارتمانی اقامت گزیند. اما با توجه به این که او هم اکنون مردی است که بیشتر از هرکس دیگری در دنیا تحت تعقیب است، امنیت خود را مد نظر خواهد داشت.»

ادوارد اسنودن پس از افشای اطلاعات سری اداره امنیت ملی آمریکا، ابتداء به هنگ کنگ و سپس در ۲۳ ژوئن به روسیه رفت اما بدلیل باطل شدن پاسپورت آمریکایی اش نتوانست به کشوری ثالث پرواز کند.

اما سرانجام با اعطای پناهندگی موقت یک ساله توسط دولت روسیه، آقای اسنودن ساعت ۲ بعد از ظهر روز پنجشنبه، ۱ اوت، سالن ترانزیت فرودگاه شرمیتوای مسکو را ترک کرد.