خبر فوری

انتخابات ریاست جمهوری مالی به دور دوم کشیده شد

انتخابات ریاست جمهوری مالی به دور دوم کشیده شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات وزارت کشور مالی روز جمعه اعلام کردند، انتخابات ریاست جمهوری در این کشور به دور دوم کشیده شد. ابراهیم بوبکر کیتا، نخست وزیر مالی در دور اول با ۳۹.۲۴ درصد، بیشترین آرا را به خود اختصاص داد.

آقای کیتا در دور دوم با سومایلا سیسه، وزیر دارایی سابق این کشور به رقابت می پردازد. سومایلا سیسه، ۱۹.۴۴ درصد آرا را به دست آورده است.

دور دوم انتخابات روز یازدهم اوت برگزار خواهد شد.

سومایلا سیسه، نامزد ریاست جمهوری می گوید: «با توجه به ارقام اعلام شده و با در نظر گرفتن شرایط کشورمان، دور دوم انتخابات اجتناب ناپذیر است.»

میزان مشارکت در این انتخابات ۵۱.۵ درصد اعلام شده است، که به نوبه خود رکورد تاریخی در این کشور به حساب می آید. پیشتر در هیچیک از انتخابات، میزان مشارکت مردم به چهل درصد نرسیده بود.

سولیمان درابو، روزنامه نگار در باماکو، پایتخت مالی می گوید: «این انتخابات برای اتحاد مردم موثر بود اما امکان بروز اختلافات وجود دارد و این خطرناک است.»

کشور مالی با بیش از پانزده میلیون نفر جمعیت، از دهها اقوام مختلف تشکیل شده است، اما یکی از فقیرترین کشورهای جهان بشمار می آید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.