خبر فوری

مخالفان دولت بلغارستان موقتا خیابانها را ترک کردند

مخالفان دولت بلغارستان موقتا خیابانها را ترک کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پنجاه روز پس از تجمع بی وقفه مخالفان دولت بلغارستان در صوفیه، معترضان تصمیم گرفتند که به مدت تقریبا یک ماه دست از اعتراض بردارند.

مخالفان در آخرین روز تجمع خود، در مقابل پارلمان تحصن کردند. در روزی که نمایندگان مجلس قانونگذاری آخرین جلسه خود را قبل از شروع تعطیلات تابستانی برگزار کردند.

نمایندگان پارلمان مجبور شدند از میان تحصن کنندگان که با سر دادن شعار و به صدا در آوردن سوتهای خود اعتراض می کردند عبور کنند.

جرقه اعتراضها در بلغارستان زمانی زده شد که نخست وزیر جدید این کشور، یکی از سرمایه داران بزرگ بلغارستان را که مالک چندین بنگاه رسانه ای است و عضو پارلمان است، به ریاست آژانس ملی امنیت ملی منصوب کرد. این تصمیم در کنار چند انتصاب جنجالی دیگر خشم مخالفان دولت را به همراه داشت.

اگرچه دولت به کنار گذاشتن این افراد رضایت داد اما مخالفان خیابانها را ترک نکردند و خواهان استعفای نخست وزیر و برگزاری انتخابات زودهنگام شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.