وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رئیس جمهور جدید ایران: سیاست ما تعامل سازنده با جهان است

رئیس جمهور جدید ایران: سیاست ما تعامل سازنده با جهان است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حسن روحانی هفتمین رئیس جمهوری ایران، که روز یکشنبه سیزدهم مردادماه در مجلس شورای اسلامی ادای سوگند کرد، طی یک سخنرانی به توضیح نکات مهمی از برنامه خود به ویژه در عرصه سیاست خارجی پرداخت. وی از جمله گفت که در عرصه بین المللی تعامل سازنده با جهان را در پیش خواهد گرفت.

رئیس جمهور جدید ایران در ادامه سخنان خود در این زمینه افزود: “تنش زدایی، ایجاد اعتماد متقابل و تعامل سازنده، مسیر حرکت ما را روشن خواهد کرد. با صراحت تاکید می کنم که ایران هیچگاه سر جنگ با دنیا نداشته است. ما تمامی تلاش های خود را معطوف به مهار جنگ طلبان و جنگ افروزان خواهیم کرد.”

گزارشگر یورونیوز در محل برگزاری مراسم در تهران می گوید: “گرچه رئیس جمهور جدید در آغاز مسئولیت خود در اینجا سوگند یاد کرد. اما دقیقا در همین مجلس است که ممکن است سیاست های او با اولین مانع روبرو شود. این مجلس که درست یک سال قبل انتخاب شده، دو سوم اعضایش را نمایندگان محافظه کار تشکیل می دهند.”