خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه واکنش ها به انتشار گزارش در مورد دوپینگ ورزشکاران آلمان غربی

نظرها
ادامه واکنش ها به انتشار گزارش در مورد دوپینگ ورزشکاران آلمان غربی
اندازه متن Aa Aa

با افزایش فشار افکار عمومی، بخشی از گزارشی که بیانگر دوپینگ سیستماتیک ورزشکاران آلمان غربی در دهه هفتاد میلادی است، منتشر شده و انتشار این مطالب، واکنش سیاستمداران، ورزشکاران و کارشناسان ورزشی را در آلمان برانگیخته است.

بر اساس این گزارش، استفاده از مواد نیروزا که قبلا تصور می شد در آلمان شرقی سابق رایج بوده محدود به آن کشور نبوده و طرف غربی آلمان را هم در بر می گرفته است.

توماس باخ که قهرمان المپیک سال 1976 در رشته شمشیر بازی و نامزد ریاست کمیته بین المللی المپیک است، استفاده از مواد نیروزا را رد می کند.

ویلی وولبِک، قهرمان سابق دوی 800 متر هم با اشاره به آمپولی به نام کولبه که در آن زمان به ورزشکاران آلمان غربی پیشنهاد و تزریق می شده می گوید: “آمپول کولبه به من هم پیشنهاد شد. گفته می شد که مخلوطی از ویتامین ها و مواد دیگری است که نمی دانم چه بود. اما من از آن استفاده نکردم و با مربی ام مشورت کردم”

ادوین کلاین که سابقا پرتاب کننده چکش بوده در مورد دوپینگ می گوید: “من هم به این مورد برخورد کردم. در طول آزمایشات پزشکی المپیک 1972، دستورالعمل ها نشان می داد که هیچ ممنوعیت پزشکی در مورد استفاده از آنابولیک استروید به میزان 20 تا 50 میلی گرم وجود ندارد.”

یکی دیگر از مواردی که در مورد این گزارش، بر نگرانی ها می افزاید اینست که این تحقیق در بهار سال گذشته به پایان رسیده اما حال پس از گذشت بیش از یک سال، تنها بخشی از آن منتشر شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.