خبر فوری
This content is not available in your region

رایزنی برای برون رفت از بحران مصر ادامه دارد

نظرها
رایزنی برای برون رفت از بحران مصر ادامه دارد
اندازه متن Aa Aa

پس از کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دو سناتور ایالات متحده آمریکا نیز راهی مصر شدند بلکه راه حلی برای برون رفت از بحران کنونی یافت شود.

لیندسی گراهام و جان مک کین با چند تن از چهره های مطرح مصر از جمله عبد الفتاح السیسی، فرمانده کل ارتش و چند تن از نمایندگان حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی اخوان المسلمین، دیدار کردند.

جان مک کین، سناتور جمهوری خواه، سپس با حضور در یک نشست خبری در قاهره گفت:«ما خواهان آزادی زندانیان سیاسی و برقراری گفت و گوی ملی هستیم. گفت و گو و مذاکراتی که همه احزاب از جمله اخوان المسلمین را شامل شود. همزمان، انتظار داریم که اخوال المسلمین از اعمال و رفتار خشونت بار پرهیز کند.»

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره می گوید: «طی روزهای اخیر، رایزنی های دیپلماتیک برای برون رفت از وضعیت کنونی در جریان است، به امید اینکه طرف های درگیر راضی شوند و تنش های سیاسی کاهش یابد. تنش هایی که آرامش نسبی جامعه مصر را به خطر انداخته است.»

هواداران محمد مرسی، چهارشنبه بار دیگر با گردهمآیی در قاهره، تصریح کردند که تا آزادی و بازگشت محمد مرسی به قدرت، به تحصن و تظاهرات ادامه خواهند داد. این در حالی است که ارتش تهدید کرده است که آنها باید تا پایان ماه رمضان به تحصن در خیابان خاتمه دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.