خبر فوری
This content is not available in your region

دولت انتقالی مصر به حامیان محمد مرسی اولتیماتوم داد

نظرها
دولت انتقالی مصر به حامیان محمد مرسی اولتیماتوم داد
اندازه متن Aa Aa

دولت انتقالی مصر، روز چهارشنبه، با تکرار اولتیماتوم خود، خطاب به حامیان محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شدۀ مصر، اعلام کرد در صورت عدم ترک میادین قاهره، آنان مجبور به این کار خواهند شد.

دولت انتقالی مصر اما اعلام نکرد با توسل به چه شیوه هایی تجمع حامیان اخوان المسلمین و آقای مرسی را خواهد پراکند.

یکی از شهروندان مصر دلیل شکست مذاکرات برای برون رفت از بحران سیاسی فعلی مصر را، اصرار رهبران تجمع کنندگان در برابر مسجد رابعه العدویه قاهره بر نظرات خود می داند و می گوید «آنان در راهی غلط گام بر می دارند و رئیس جمهوری در مسیر درستی است.»

جوانی نیز با دیدی متفاوت معتقد است که گفتگوها به شکست خواهد انجامید چرا که می گوید «دولت نظامی کودتاگر» را به رسمیت نمی شناسد. وی می افزاید «چگونه می توان کودتا کرد و دم از مذاکره زد؟»

بدنبال دیدار اخیر لیندسی گراهام و جان مک کین، دو سناتور آمریکایی از مصر، عدلی منصور، رئیس جمهور موقت مصر، روز چهارشنبه، از شکست میانجیگری های بین المللی برای برون رفت از بحران سیاسی کشورش خبر داد و همزمان به اخوان المسلمین نسبت به عواقب شکست تلاشهای دیپلماتیک هشدار داد.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است به تلاشهای دیپلماتیک برای پیدا کرده راه حلی جهت پایان دادن به بحران در مصر ادامه خواهد داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.