خبر فوری

اوباما دلخور از ماجرای اسنودن در روسیه با پوتین دیدار نمی کند

اوباما دلخور از ماجرای اسنودن در روسیه با پوتین دیدار نمی کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می گوید از روسیه به خاطر اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن، دلخور است و اگرچه برای شرکت در نشست گروه بیست به روسیه خواهد رفت اما با ولایمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور، دیدار نخواهد کرد.

آقای اوباما در برنامه روز سه شنبه «شوی شب» شبکه ان.بی.سی، به «جی لنو»، مجری این برنامه پربیننده در خصوص ماجرای اسنودن گفت: «دلخور شدم، برای این که اگرچه ما با روس ها تفاهم نامه استرداد امضاء نکرده ایم، اما بطور سنتی سعی کرده ایم تا با احترام، اگر قانون شکنی بود یا کسی به متهم به قانون شکنی بود، با بررسی مورد مربوطه با روس ها کار کنیم اما برخورد آنها با ما متقابل نیست و بازتاب این، در برخی از چالش هایی که ما با روس ها داشته ایم مشهود بوده است.»

ادوارد اسنودن پس از افشای اطلاعات سری سازمان امنیت ملی آمریکا، ابتداء به هنگ کنگ و سپس در ۲۳ ژوئن به روسیه رفت اما بدلیل باطل شدن گذرنامه آمریکایی اش نتوانست به کشوری ثالث پرواز کند و بمدت یکماه و یک هفته مجبور به اقامت در سالن ترانزیت فرودگاه مسکو شد.

افشاگر برنامه سری جمع آوری اطلاعات مخابراتی و اینترنتی شهروندان آمریکا سرانجام هفته گذشته از دولت روسیه پناهندگی موقت یکساله گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.