خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز سومین ماه بستری بودن نلسون ماندلا

نظرها
آغاز سومین ماه بستری بودن نلسون ماندلا
اندازه متن Aa Aa

آفریقای جنوبی همچنان در نگرانی وضعیت سلامت نلسون ماندلا، رییس جمهوری پیشین خود بسر می برد.

سمبل مبارزه با نژادپرستی و آپارتاید ۱۸ خرداد سال جاری به دلیل عفونت ریوی در بیمارستانی در پرتوریا بستری شد. در حال حاضر وضعیت وی همچنان نگران کننده اما ثابت اعلام شده است.

وینی ماندلا، همسر سابق نلسون ماندلا می گوید: “بله او بشدت بیمار است. وی مانند اکثر افراد هم سن و سال خود زندگی لذت بخشی را تجربه نکرد او چیزی را که به بسیاری در زندان جزیره روبن گذشت را تحمل کرد.”

پیش از این با توجه به وخیم بودن حال آقای ماندلا اعضای خانواده او بر سر محل دفنش با یکدیگر اختلاف داشتند.

وی با انتقاد از رفتار مردم در ادامه می گوید: “آنها پیش از مرگش او را دفن کرده اند. همه جا در اطرافمان می بینیم که مردم خود را برای مراسم تدفین وی آماده می کنند. چه کسی می تواند این را تحمل کند؟”

اختلاف خانواده خصوصا نوه های نلسون ماندلا برسر میراث او بازتاب زیادی در رسانه های دنیا داشته است.

مشکلات ریوی ماندلای ۹۵ ساله از زمان ابتلای وی به بیماری سل در زندان جزیره روبن آغاز شده است، جایی که وی ۱۸ سال از ۲۷ سال حبس خود را گذراند.

در طول بستری بودن آقای ماندلا بارها حال وی به وخامت گرایید به نحوی که در اواخر ماه ژوئن پزشکان به او دستگاههای تنفس مصنوعی وصل کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.