خبر فوری
This content is not available in your region

گسترش کمکهای بشر دوستانه سازمان جهانی غذا در جمهوری آفریقای مرکزی

نظرها
گسترش کمکهای بشر دوستانه سازمان جهانی غذا در جمهوری آفریقای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

سازمان جهانی غذا عملیات امداد و کمکهای بشر دوستانه خود را در جمهوری آفریقای مرکزی گسترده تر می کند.

درگیری های مسلحانه از ماه مارس گذشته، این کشور را دچار آشوب کرده و بحرانی انسانی بوجود آورده است. بدنبال پیشروی شورشیان سلکا و تصرف پایتخت، صد ها هزار نفر آواره شده و به کشورهای همسایه پناه برده اند به این ترتیب تامین غذا برای مردمی که از خانه ها و مزارع شان فرار کرده اند روزبه روز دشوارتر شده است.

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که برنامه جهانی غذا با آن مواجه است رسیدگی به کسانی است که از بازگشت به روستاهایشان واهمه دارند.

سازمان جهانی غذا می گوید به ۸۸ خانوار( حدود ۴۰۹ نفر) در دامارا، واقع در ۱۰۰ کیلومتری بانگی، پایتخت غذا رسانده است.

از سوی دیگر بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواسته تا تحریمهایی علیه برخی از عناصر مرتبط با شورشیان سلکا اعمال شود.

بنا بر گزارشی که قرار است به زودی در شورای امنیت بررسی شود، شرایط انسانی و وضعیت امنیتی در این کشور نامساعد اعلام شده است: نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن به کمکهای فوری و اضطراری نیاز دارند و بیش از ۱۲ هزار کودک از سوء تغذیه شدید رنج می برند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.