خبر فوری
This content is not available in your region

مردم مالی آماده شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری می شوند

نظرها
مردم مالی آماده شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری می شوند
اندازه متن Aa Aa

حدود هفت میلیون نفر از مردم مالی برای شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور در روز یکشنبه، به پای صندوقهای رای فرا خوانده شده اند.

رقابتی که می بایست میان ابراهیم بوبکر کیتا 68 ساله، نخست وزیر سابق که از بخت بیشتری نیز برخوردار است و سومایلا سیسه 63 ساله، وزیر سابق دارایی، یکی را به ریاست جمهوری این کشور جنگ زده آفریقایی برساند.

دور اول این انتخابات دو هفته پیش در فضای رعب و وحشت حملات پیکارجویان اسلامگرا برگزار شد.

انتظار می رود این انتخابات به یک سال و نیم بحران سیاسی و نظامی در این کشور پایان دهد.

یک شهروند مالی ضمن بیان اعتماد خود به رهبران کشورش می گوید: “تجدید حیات مالی امکان پذیر است. ما از مدتها پیش به رهبرانمان اعتماد داریم. همه کشورها با مشکلاتی مواجه می شوند، اما هیچ مشکلی غیرقابل حل نیست.”

کودتای نظامی فروردین سال گذشته در مالی باعث تصرف شمال این کشور توسط گروههای اسلامگرای وابسته به القاعده و مداخله نظامی فرانسه شد.

این انتخابات تحت نظارت بین المللی برگزار شده و علاوه بر ارتش مالی، ارتش فرانسه و کلاه آبیهای سازمان ملل نیز امنیت آن را تامین می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.