خبر فوری
This content is not available in your region

پاریس ساخت چین

نظرها
پاریس ساخت چین
اندازه متن Aa Aa

پاریس مقصد مورد علاقه ثروتمندان چینی است. چینی ها در شش هزار کیلومتری پایتخت فرانسه برج ایفل ۱۰۸ متری با ساختمانهایی با معماری اروپایی ساخته اند.

در ۲۰۰ کیلومتری شانگهای چین در نزدیکی شهر توریستی هانگ زوهو، مجموعه مسکونی با سمبل های پاریس ساخته شده است.

یک شرکت ساختمانی پروژه ساخت این مجموعه را در سال ۲۰۰۷ در دست گرفت. معاون مدیرعامل شرکت زجیانگ تیاندو می گوید: “هانگ زوهو یک شهر توریستی است. مردم فرانسه عاشق پیشه و بدنبال آرامش هستند و از سفر کردن لذت می برند، فکر می کنم هانگ زوهو به فرانسه شباهت دارد.”

در محله ای که این مجموعه مسکونی ساخته شده، با ۵۰۰ یورو در ماه می توان یک آپارتمان ۳۰۰ متری اجاره کرد که پنجرهای آن روبه باغی که شبیه باغ ورسای است باز می شود. این محله گنجایش پذیرش ده هزار نفر را دارد اما امروز مطبوعات محلی از آن به عنوان محله ای خالی از سکنه نام می برند. اما ساکنان از محله خود دفاع می کنند.

یکی از ساکنان محله اعتقاد دارد: “در مقایسه با محله های مسکونی قدیمی تر این محله هنوز محبوبیت خود را بدست نیاورده است. اما در آینده محله تیان دوچنگ پر از سکنه خواهد شد و پتانسیل پیشرفت و توسعه دارد. بنابراین با این موضوع که گفته می شود این شهر ارواح است موافق نیستم.”

دهها محله و شهرکهای خالی از سکنه از این دست در چین ساخته شده است. افزایش این شهرکها و محله ها از وجود پدیده رشد حباب گونه در بخش مسکن این کشور ناشی می شود. قیمت مسکن به سرعت افزایش پیدا می کند و عده زیادی از نتایج مخرب ترکیدن این حباب بیم دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.