وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دادگاه فدرال آمریکا، جیمز بالجر رهبر مافیای بوستون را محکوم کرد

دادگاه فدرال آمریکا، جیمز بالجر رهبر مافیای بوستون را محکوم کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جیمز وایتی بالجر رئیس شبکه مافیای بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا در دهه های ۷۰ و ۸۰ میلادی، روز دوشنبه در دادگاه فدرال به اتهام ارتکاب موارد متعددی از قتل و تبهکاری های دیگر محکوم شد.

هیئت منصفه فدرال پس از پنچ روز شور، جیمز بولگر ۸۳ ساله را در ۳۲ مورد اتهام مقصر شناخت.

پاتریشیا دوناهو، همسر یکی از قربانیان شبکه مافیای بوستون گفت: “از اینکه بارها در مورد اتهاماتش گفته شد ، کمی عصبی شده بودم، اما زمانی که به پرونده قتل همسر من رسیدند و گفتند بالجر مجرم است، دیگر نتوانستم احساس خود را نگهدارم.”

کارمن اورتیز، وکیل این پرونده روز دوشنبه در بیانیه ای گفت که هیئت منصفه فدرال، جیمز بالجر را به دلیل ارتکاب ۱۱ فقره قتل و ۳۱ فقره اخاذی، پولشویی و تبهکاری های دیگر مقصر شناخته است.

جیمز بالجر به دلیل سالها فرار از دست پلیس الهام بخش هالیوود برای تولید فیلم های سینمایی بود. در سال ۲۰۰۷ جک نیکلسون در فیلمی به کارگردانی مارتین اسکور سیزی گوشه هایی از زندگی بالجر را در فیلم رفتگان بازی کرد. فیلمی که کارگردانی آن جایزه اسکار گرفت.

جیمز وایتی بالجر، در ژوئن سال ۲۰۱۱ در سانتامونیکا دستگیر و محاکه او از ژوئن ۲۰۱۳ آغاز شد.