خبر فوری
This content is not available in your region

شتاب شهرک سازی اسرائیل قبل از گفتگو با مقامات فلسطینی

نظرها
شتاب شهرک سازی اسرائیل قبل از گفتگو با مقامات فلسطینی
اندازه متن Aa Aa

در آستانه از سرگیری گفتگوهای صلح میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی، مقامات اسرائیلی طرح احداث ۹۴۲ واحد مسکونی جدید در شرق بیت المقدس را تایید کردند.

مقامات فلسطینی از این تصمیم انتقاد کرده اما از تعلیق مذاکرات صلح خودداری کردند.

حنان عشروی، سیاستمدار و عضو شورای قانونگذاری فلسطین می گوید: «اوضاع بحرانی ای حاکم است. اسرائیلی ها از شهرک سازی و از شهرک نشینان حمایت مالی می کنند. آنها از تعرفه های ویژه و از اولویت ها و امتیاز های گوناگون برای توسعه شهرک ها برخوردارند. در حال حاضر اسرائیل به گونه ای عمل می کند که گویی کرانه باختری رود اردن را ضمیمه کرده است.»

این در حالیست که در چارچوب گفتگوهای صلح و به عنوان اعطای امتیاز به فلسطینی ها، دولت اسرائیل روز دوشنبه اسامی ۲۶ تن از ۱۰۴ زندانی فلسطینی را که قرار است به زودی آزاد شوند منتشر کرد. اما در اسرائیل، این تصمیم جنجال برانگیز بوده و احساسات برخی از شهروندان را برانگیخته است.

مِیر ایندور، رییس یکی از سازمان های دفاع از قربانیان اسرائیلی که از حملات گروه های فلسطینی آسیب دیده اند می گوید: «قاتلان مجازات نمی شوند. آنها باید به مجازات اعدام یا دست کم به حبس ابد محکوم شوند اما به جای آن پس از ۲۰ سال با علامت پیروزی دستشان را بالا می برند و از زندان خارج می شوند.»

در تل آویو، انجمن های قربانیان اسرائیلی، علیه آزادی زندانیان فلسطینی که به گفته آنها دستشان به خون آلوده است، اعتراض کردند.

دور جدید مذاکرات اسرائیلی و فلسطینی ها که در اواخر ماه ژوئیه در واشنگتن آغاز شد، قرار است روز چهارشنبه در بیت المقدس از سر گرفته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.