خبر فوری
This content is not available in your region

تبلیغ انتخاباتی نخست وزیر نروژ به ضد تبلیغ بدل شد

نظرها
تبلیغ انتخاباتی نخست وزیر نروژ به ضد تبلیغ بدل شد
اندازه متن Aa Aa

پس از آنکه ینس استولتنبرگ نخست وزیر نروژ، روز یکشنبه گذشته برای دریافت نظر شهروندان در آستانه انتخابات ۹ سپتامبر، به عنوان راننده تاکسی در اسلو پایتخت این کشور به گشت زنی پرداخت و ویدیوی این ابتکار انتخاباتی روی شبکه های اجتماعی انتشار یافت، شایعه های بسیاری درگرفت.

برخی بر این نکته انگشت گذاشتند که گفتگوهای مسافران تاکسی به رانندگی نخست وزیر، با برنامه ریزی قبلی و در ازای پرداخت پول به مسافران بوده و هدف آن دریافت دغدغه های انتخاباتی شهروندان نبوده است.

سرانجام سخنگوی حزب کارگر، حزب نخست وزیر، روز دوشنبه تایید کرد که تنها پنج تن از ۱۴ مسافری که در این برنامه شرکت کردند، از قبل دعوت شده بودند اما نمی دانستند که راننده تاکسی نخست وزیر خواهد بود. همچنین به هر یک از این پنج نفر پانصد کرون معادل ۶۵ یورو پرداخت شده است.

سخنگوی حزب ینس استولتنبرگ همچنین گفت که نخست وزیر کرایه تاکسی از مسافران دریافت نکرده زیرا پروانه این شغل را نداشته است!

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.