خبر فوری
This content is not available in your region

زندانیان آزاد شده فلسطینی در آغوش خانواده هایشان

نظرها
زندانیان آزاد شده فلسطینی در آغوش خانواده هایشان
اندازه متن Aa Aa

۲۶ زندانی فلسطینی آزاد شده از بند سه شنبه شب مورد استقبال خانواده ها و اطرافیانشان قرار گرفتند.

۱۴ تن از آنها به نوار غزه برده شدند و ۱۲ تن دیگر نیز به کرانه باختری، جایی که جشنی با حضور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به مناسبت آزادی آن ها برگزار شده بود.

علا شعث که پدرش پس از سال ها زندان آزاد شده است می گوید: «۲۱ سال منتظر این لحظه بودم. به اندازه یک میلیون سال طول کشید. من بچه ای هستم که ۲۱ سال پدرش و تمام چیز ها را از دست داده بود. امروز همه چیز برمی گردد. ۲۸ سال دارم اما احساس می کنم که هفت ساله ام.»

آزادی نخستین گروه از ۱۰۴ زندانی فلسطینی که قرار است آزاد شوند بخشی از توافق بین اسرائیل و فلسطینی ها برای از سرگیری گفتگو ها پس از یک وقفه ۵ ساله است. آنچه در اسرائیل سر و صدای زیادی بپا کرده و بسیاری از مخالفان این اقدام و خانواده ها و نزدیکان قربانیان حملات فلسطینی ها را به خیابان ها کشانده است.

آزادی این زندانیان در حالی انجام می شود که دولت اسرائیل از صدور مجوز برای احداث نزدیک به ۱۰۰۰ خانه جدید در شهرک های یهودی نشین در اراضی فلسطینی خبر داده است. آنچه خشم فلسطنی ها را برانگیخته است و به نگرانی ها نسبت به تحت الشعاع قرار گرفتن مذاکرات روز چهارشنبه دامن زده است.

در مقابل اسرائیل مدعی است که شهرک سازی ها، بخشی از موافقت احتمالی با فلسطینی ها در آینده هستند.

گفته می شود اعلام خبر صدور مجوز برای ساخت شهرک ها با هدف آرام کردن متحدان بنیامین نتانیاهو در دولت ائتلافی بوده است.

  • Welcome back home 14/08/2013

    Anadolu Agency

  • <
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.