خبر فوری

تظاهرات علیه سامانه حمل و نقل عمومی در سائوپائولو

تظاهرات علیه سامانه حمل و نقل عمومی در سائوپائولو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از شهروندان سائوپائولو، قلب اقتصادی برزیل، علیه ناکارایی سامانه حمل و نقل عمومی در این شهر دست به تظاهرات زدند.

این تجمع، بزرگترین اعتراض علیه خدمات سیستم حمل و نقل عمومی در این کشور پس از تظاهرات میلیونی ماه ژوئن در ریو دو ژانیرو بود.

با وجود وعده خانم دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل بر افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در این بخش از خدمات عمومی، بسیاری از معترضان در سائوپائولو خواستار استفاده رایگان از وسائل حمل و نقل شهری شده اند.

یکی از اعضای جنبش موسوم به رفت و آمد رایگان با اشاره به این امر که تغییر در دولت به خودی خود راه حل این مشکل نیست می گوید: « جنبش ما به این مساله آگاه است که مساله ساختاری است و به این یا آن دولت ربطی ندارد. عوض کردن دولت بدون این که تغییر در ساختار حمل و نقل عمومی کمکی به ما نخواهد کرد. به همین دلیل است که ما سیستم حمل و نقل عمومی و تجارت مرتبط با آن را از اساس به چالش کشیده ایم.»

پس از حدود چهار ساعت تظاهرات آرام، ده ها تن از معترضان با ورود به یک ساختمان شهرداری و تحصن در آن، علیه فساد مالی دولت محلی که شبکه متروی این شهر را در دست دارد اعتراض کردند. این تجمع با ورود پلیس به خشونت کشیده شد. 7 نفر از جمله سه تن از نیروهای پلیس در جریان نا آرامی های پنجشنبه شب در این شهر مجروح شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.