خبر فوری

پنج هفته تا انتخابات پارلمانی آلمان

پنج هفته تا انتخابات پارلمانی آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تا برگزاری انتخابات پارلمانی آلمان پنج هفته بیشتر باقی نمانده و تنور انتخابات روز به روز داغ تر می شود.

رقیب اصلی آنگلا مرکل، صدر اعظم، پی یر اشتاینبروک از حزب سوسیال دمکرات، همزمان با جشن های صد و پنجاه سالگی این حزب در برلین، به دفاع از برنامه های حزب متبوع خود پرداخت و سیاستهای خانم مرکل و دموکرات مسیحی ها را طی سالهای اخیر به باد انتقاد گرفت.

این نامزد صدراعظمی آلمان در بخشی از سخنان خود گفت: « قصد دارم صدر اعظم جمهوری فدرال آلمان بشوم برای اینکه سیاست های وقفه ای دولت فعلی، موجب تضعیف آلمان شده است. برای آینده هم به اندازه کافی سرمایه گذاری نشده و در طول این مدت کشور فقط اداره شده و در واقع از لحاظ سیاسی، شکل مطلوبی نگرفته است.»

آنگلا مرکل صدراعظم هشت سال اخیر آلمان هم که بعد از سه هفته تعطیلات تابستانی، فعالیت انتخاباتی خود را از روز چهارشنبه از سرگرفته، روز شنبه در جمع طرفداران خود گفت: « ده سال پیش هم، آلمان بیمار بود، بیمارِ اروپا. ما تغییرات زیادی دادیم و به لطف این تغییرات، امروز لنگر ثبات و موتور رشد اروپا هستیم و می خواهیم موقعیت خود را حفظ کنیم، موقعیتی که ممکن است هیچگاه دیگر بدست نیاید.»

طبق تازه ترین نظر سنجی ها، دمکرات مسیحی ها به رهبری آنگلا مرکل با فاصله اندک نسبت به سوسیال دموکراتها، از بخت بیشتری برای پیروزی برخوردارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.