خبر فوری

تیم فوتبال افغانستان در کابل پاکستان را شکست داد

تیم فوتبال افغانستان در کابل پاکستان را شکست داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تیم ملی فوتبال افغانستان، پس از ۳۶ سال در کابل و تحت شرایط شدید امنیتی، میزبان تیم ملی فوتبال پاکستان بود. در حالی که روابط سیاسی دو کشور روزهای پر تنشی را تجربه می کند، این دیدار از اهمیت خاصی برخوردار بود.

گل نخست افغانستان را سنجر احمدی در دقیقه بیستم زد و بیش از هفت هزار تماشاگر ورزشگاه کابل را به وجد آورد. آرش آصفی در دقیقه پنجاه و سوم بازی گلی دیگر به ثمر رساند تا حتی خیال تک تیراندازان هم راحت شود. سپس معروف محمدی با یک شوت زیبا توپ را تور دروازه پاکستان نشاند تا افغانستان ۳ به صفر پاکستان را شکست دهد.

یک هوادار افغان در پایان دیدار با اشاره به پاکستانی ها گفت: «اگر درک و احساس داشته باشند، همانطور که ما آنها را به خاک خود به خاطر دوستی دعوت کردیم، آنها نیز دوستی ما را اساس دوستی های بعدی قرار دهند و به دشمنی ها خاتمه دهند.»

این دیدار دوستانه به صورت رفت و برگشت برگزار می شود. بازی برگشت برای ماه دسامبر، در شهر لاهور پاکستان برنامه ریزی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.