خبر فوری

نشت سیصد تن آب آلوده به رادیواکتیو در نیروگاه فوکوشیما

نشت سیصد تن آب آلوده به رادیواکتیو در نیروگاه فوکوشیما
اندازه متن Aa Aa

در ژاپن شرکت نیروی برق توکیو، تپکو، اعلام کرد که یکی از مخازن نیروگاه حادثه دیده فوکوشیما باعث نشت ۳۰۰ تن آب آلوده به مواد پرتوزا در سطح نیروگاه و زمین آن شده است.

مدیر عامل تپکو، از تلاش مجموعه تحت امرش برای جمع آوری آب آلوده به منظور جلوگیری از سرایت بیشتر آن به خارج از نیروگاه خبر داد.

علت نشت آب از خنک کننده های راکتور هنوز مشخص نیست، اما بدیهی آن است که سیستم ایمنی نیروگاه بدرستی کار نمی کند.

مسئولان این نیروگاه بامداد دوشنبه به نشتی آب آلوده پی بردند.

ماسایوکی اونو، مدیر عامل تپکو، سه شنبه صبح با حضور در یک نشست خبری با اعتراف به خطرناک بودن وضعیت حاضر گفت: «یکصد میلی سیورت تشعشع در ساعت برابر است با میزان تششع مجازی که یک کارگر شاغل در صنایع اتمی می تواند در معرض تشعشع رادیو اکتیو قرار بگیرد. بنابراین می توان گفت که ما میزان بسیار بالایی از تشعشات رادیو اکتیو یافته ایم که در یک ساعت برابر است با محدوده تشعشع مجاز برای یک فرد طی پنج سال.» وی سپس به دلیل مشکلات ایجاد شده برای افراد در اثر نشت مواد پرتوزا عذرخواهی کرد.

شرکت برق توکیو، تپکو، از ماه مارس سال ۲۰۱۱ و در پی صدمات شدید به نیروگاه هسته ای فوکوشیما بر اثر سونامی عظیم ناشی از زلزله با قدرت بیش از هشت ریشتر، سعی در کنترل آلاینده های اتمی این نیروگاه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.