خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر دارایی آلمان از نیاز یونان به کمکهای مالی بیشتر خبر داد

وزیر دارایی آلمان از نیاز یونان به کمکهای مالی بیشتر خبر داد
اندازه متن Aa Aa

وولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان اعلام کرد که یونان به کمکهای مالی بیشتری از وام دهندگان بین المللی نیاز دارد.

پنج هفته مانده به انتخابات سراسری در آلمان، بیان این مساله رای دهندگان آلمانی را نگران کرده است. چرا که آلمان سهم زیادی در اعطای وام به اقتصاد بحران زده یونان دارد.

آقای شویبله در نشستی خبری گفت: «ما باید به اقداماتی ویژه درباره یونان دست می زدیم. چرا که به کاهش بدهیها به میزان بیش از نصف نیاز داشتیم. اما این برای دومین مرحله از کاهش بدهیها توجیهی به همراه ندارد. یونان به کمک مالی دیگری نیاز دارد. این نکته از مدتها پیش مطرح شده است. این مساله به مردم و به اعضای پارلمان گفته شده است.»

این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که روزنامه ای محلی از قول آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گزارش کرده است که بحث درباره اعطای کمکهای مالی بیشتر به یونان تا پایان سال آینده بیهوده است.

پی یر اشتاینبروک، رهبر سوسیال دموکراتها، اصلی ترین حزب مخالف دولت در مبارزات انتخاباتی بارها دموکرات مسیحیهای حاکم را به «مخفی کاری» درباره بحران اقتصادی حوزه یورو متهم کرده است.

رهبر سبزها اظهار نظر آقای شویبله را به عنوان «اعتراف» به شکست برنامه های دولت تفسیر کرده است.

در شرایطی که مالیات دهندگان آلمانی نگران به دوش کشیدن بار بحران اقتصادی در کشورهای بحران زده حوزه مالی یورو هستند، حزب نوپای «بدیل برای آلمان» تلاش می کند از این نارضایتی برای کسب آرای سرگردان استفاده کند.

تازه ترین نظرسنجیها حاکی از پیروزی خفیف حزب آنگلا مرکل در انتخابات ماه سپتامبر است و به نظر می رسد صدر اعظم آلمان بتواند با ائتلاف با احزاب کوچکتر مقام خود را حفظ کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.