خبر فوری
This content is not available in your region

خودداری مقامات مصری از بازگشایی گذرگاه رفح

نظرها
خودداری مقامات مصری از بازگشایی گذرگاه رفح
اندازه متن Aa Aa

مقامات مصر همچنان از بازگشایی گذرگاه مرزی رفح بین مصر و نوار غزه خودداری می کنند. تعطیلی این گذرگاه شرایط زندگی ساکنان نوار غزه را بیش از پیش دشوار کرده و از سوی دیگر باعث سرگردانی صدها مسافر فلسطینی شده است که از روز دوشنبه در انتظار عبور از مرز هستند.

یک زن فلسطینی ساکن غزه می گوید: «آیا این مرز باز است یا بسته؟ این چه زندگیی است که ما داریم؟ ما مانند پرندگانی در قفس هستیم که در انتظار این هستند که صاحبشان در را باز کند تا آنها پرواز کنند.»

اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت فلسطینی حماس در نوار غزه اظهار امیدواری کرد که دولت مصر هر چه زودتر گذرگاه فتح را به روی «خواهران و برادران فلسطینی» خود باز کند.

ماهر ابو سبها، مدیر قسمت فلسطینی مرز رفح می گوید: «نوار غزه، با یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت نیازهای خود را دارد. برای موارد پزشکی، دانشجویی و سفر احتیاج داریم که مرز رفح باز باشد. اکنون مردم فلسطین در همه این زمینه ها تحت فشار هستند. آنها هم حق مسافرت دارند.»

مقامات مصری روز دوشنبه و به دنبال کشته شدن ۲۶ سرباز مصری در سینا توسط افراد مسلح ناشناس، گذرگاه رفح را بستند و علت آن را ناامنیهای ایجاد شده در شبه جزیره سینا عنوان می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.