خبر فوری
This content is not available in your region

روسیه خواهان همکاری دولت سوریه با بازرسان سازمان ملل شد

روسیه خواهان همکاری دولت سوریه با بازرسان سازمان ملل شد
اندازه متن Aa Aa

روسیه، یکی از متحدان اصلی سوریه از دولت این کشور خواست که با بازرسان سازمان ملل که در دمشق حضور دارند، همکاری کند.

بازرسان سازمان ملل متحد برای بررسی ادعای مخالفان دولت سوریه مبنی بر وقوع حملات شیمیایی به سوریه رفته اند.

دولت روسیه از مخالفان خواسته است که راه دسترسی بازرسان را به مکانهایی که گفته می شود مورد حمله واقع شده اند، هموار کنند.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که پیش تر وقوع حملات شیمیایی در سوریه را «خط قرمز» توصیف کرده بود، اتفاقات جدید را مایه «نگرانی عمیق» خوانده است.

جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید: «اگر دولت سوریه ارتباطی با این حملات ندارد و از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است، دلیلی وجود ندارد که به بازرسان سازمان ملل که در این کشور حضور دارند، اجازه ندهد کارشان را انجام بدهند.»

مخالفان دولت سوریه با انتشار تصاویری مدعی شده اند که صدها نفر از غیرنظامیان از جمله کودکان در حملات شیمیایی روز چهارشنبه دولت سوریه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش روزنامه فرانسوی زبان فیگارو، نیروهای ویژه آمریکا، اسرائیل و اردن وارد سوریه شده اند و فرماندهی گروهی از مخالفان مسلح را به عهده گرفته اند. بنا به این گزارش این عملیات از اواسط ماه جاری میلادی آغاز شده است.

چند روزنامه اسرائیلی هم گزارش مشابهی را منتشر کرده اند.

نگرانی اصلی آمریکا، قدرت گرفتن گروههای شبه نظامی و دسترسی آنها به سلاح شیمیایی در منطقه ای است که اسرائیل و متحدان دیگرش در آن آسیب پذیر هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.