خبر فوری
This content is not available in your region

بازگشایی گذرگاه رفح

نظرها
بازگشایی گذرگاه رفح
اندازه متن Aa Aa

رفح، تنها گذرگاه ارتباطی بین نوار غزه و مصر بازگشایی شد. این گذرگاه تنها معبر ارتباطی برای یک میلیون و هفتصد هزار شهروند غزه است. این گذرگاه به دلایل امنیتی هفته گذشته توسط ارتش مصر مسدود شده بود.

نوزدهم اوت 25 تن از نظامیان مصری در صحرای سینا کشته شدند. دولت مصر عاملان قتل نظامیان این کشور را مرتبط مقامات حماس دانست.

بازگشایی گذرگاه رفح خبر خوبی برای بسیاری از فلسطینی هایی است که بدلیل کاری ناگزیر به رفت و آمدهای روزانه هستند. یکی از دانشجویان فلسطینی می گوید اگر نتواند از این تنها مسیر به مصر جایی که دانشگاهش واقع است برود، ممکن است ترم دانشگاهش را از دست بدهد. او می گوید مثل بسیاری از دانشجویان فلسطینی نه تنها وقت بلکه پول زیادی را هم بدلیل بستن گذرگاه از دست می دهد.

مسافران دیگری هم در گذرگاه رفح منتظر سفر به مصر هستند. یک بریتانیایی می گوید از دوشنبه تا امروز منتظر بازگشایی مرز بوده است حالا با وجود شلوغی شاید نتواند بلافاصله خود را به به آن سوی مرز برساند.

در زمان ریاست جمهوری محمد مرسی روزانه نزدیک به 1200 تن از مرز رفح عبور می کردند اما امروز این عدد به 300 مسافر در روز تقلیل یافته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.