خبر فوری
This content is not available in your region

پاکستان،کرزی را در مذاکره با طالبان یاری می دهد

نظرها
پاکستان،کرزی را در مذاکره با طالبان یاری می دهد
اندازه متن Aa Aa

دولت پاکستان به رئیس جمهوری افغانستان وعده داد که در راستای به نتیجه رسیدن گفتگوهای صلح این کشور با طالبان تلاش کند.

نواز شریف، نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان و حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان در نشستی که بامداد دوشنبه در اسلام آباد برگزار شد در خصوص صلح با طالبان به گفتگو پرداختند.

نخست وزیر پاکستان در نشست خبری مشترک با آقای کرزی گفت: «من به رئیس جمهوری کرزی تضمین می دهم که پاکستان به گسترش همه امکانات در مذاکرات صلح ادامه دهد و به تلاش های جامعه بین الملل برای تحقق این هدف مهم یاری رساند. پاکستان همچنین به تقویت تلاش های منطقه ای در حمایت از ثبات افغانستان کمک خواهد کرد.»

درخواست کمک از سوی افغانستان در مذاکرات صلح در حالی است که طالبان به طور رسمی دفتر سیاسی خود را در ماه ژوئن میلادی در دوحه، پایتخت قطر افتتاح کرده است.

از سویی دیگر ایالات متحده آمریکا در گزارشی یک مرکز آموزش قرآن در شهر پیشاور را متهم کرده است که در آن تعلیمات تروریستی داده می شود. دولت نواز شریف این اتهام را رد کرده و می گوید این مرکز مدرسه ای اسلامی است و ارتباطی با طالبان با تروریسیم ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.