خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز تحقیقات بازرسان سازمان ملل از حومه دمشق

نظرها
آغاز تحقیقات بازرسان سازمان ملل از حومه دمشق
اندازه متن Aa Aa

بازرسان سازمان ملل، صبح روز دوشنبه، راهی محلی در حومه دمشق شدند که گفته می شود چهارشنبه گذشته هدف حمله شیمیایی قرار گرفته است.

آنگلا کین، نماینده ارشد سازمان ملل در امور خلع سلاح از روز شنبه در حال رایزنی با مقامات سوریه برای کسب اجازه بازرسی تیم تحت مدیریتش از محل حمله بود. حمله ای که تا کنون صدها مجروح و دست کم ۳۳۵ کشته به جا گذاشته است.

فرانوساز سولنیه از سازمان غیردولتی پزشکان بدون مرز که در سوریه حضور دارد، می گوید:«ظرف تنها چند ساعت، ما شاهد حضور بیش از ۳۶۰۰ مجروح بودیم. نکته ای که از آلودگی گسترده آن منطقه حکایت دارد. مجروحان همگی دچار مشکلات تنفسی هستند، تشنج دارند و از هوش می روند. بررسی جسد برخی از جان باختگان نیز تاییدیه محکمی است بر مسمومیت آنها به واسطه مواد شیمیایی.»

تصاویر دلخراش مجروحان و جان باختگان حمله چهارشنبه، جامعه جهانی را بر آن داشته که بیش از پیش، به احتمال مداخله نظامی در سوریه بیاندیشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.