وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فرانسه و بریتانیا آمادگی خود را برای واکنش به حمله شیمیایی در دمشق اعلام کردند

فرانسه و بریتانیا آمادگی خود را برای واکنش به حمله شیمیایی در دمشق اعلام کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که افکار عمومی جهان در انتظار اعلام نتایج بررسی هیئت بازرسان سازمان ملل از حمله شیمیایی در دمشق است، رهبران فرانسه و بریتانیا روز سه شنبه تصمیم کشور خود به واکنش به این حمله را اعلام داشتند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور سفیران کشورهای مختلف گفت:

“قتل عام شیمیایی دمشق نمی تواند بی پاسخ بماند. فرانسه آماده است تا کسانی که این تصمیم ننگین را گرفتند که شهروندان بی گناه را با گاز مورد حمله قرار دهند، مجازات کند. ما همچنین تصمیم گرفته ایم تا در چارچوب تعهدات اروپایی خود کمک های نظامی بیشتری به اپوزیسیون سوریه اختصاص دهیم.”

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا نیز روز سه شنبه و پس از بازگشت از نیمه تعطیل تابستانی خود، درباره واکنش بریتانیا به حمله شیمیایی دمشق گفت:

“من نگرانی های مردم از درگیر شدن در جنگ در خامیانه و قرار گرفتن در شرایط دشوار سوریه را درک می کنم. اما اینجا مسئله جنگ خاورمیانه مطرح نیست. حتی مناقشه سوریه هم نیست. بلکه مسئله مربوط به کاربرد سلاح شیمیایی و دادن این اطمینان به جهان است که ما جلوی استفاده از این سلاح و تکرار صحنه های وحشتناکی را که همه ما بر صفحه تلویزیون ها یمان دیدیم، خواهیم گرفت.”

نخست وزیر بریتانیا همچنین از نمایندگان پارلمان این کشور که در تعطیلات تابستانی به سر می برند، درخواست کرده است تا روز پنجشنبه این هفته در جلسه ای برای بررسی چگونگی واکنش بریتانیا به حمله شیمیایی دمشق شرکت کنند.