خبر فوری
This content is not available in your region

جهانگردی تاریکی و مرگ در سینما

جهانگردی تاریکی و مرگ در سینما
اندازه متن Aa Aa

«جهانگرد تاریک» فیلم تازه ای از سینمای آمریکا در باره مرگ و کنجکاوی در باره چگونگی آن تاریخچه مرگ است. این فیلم دلهره آور با مضمون روانشناسانه و اروتیک، داستان یک نگهبان گورستان است که شیفتگی غریبی نسبت به مرگ، قتل و دیدن گورهای دسته جمعی دارد. او در یکی از جهانگردی هایش در جستجوی مرگ، در شهر کوچکی با پیشخدمت یک رستوران آشنا می شود و هر دو با هم وارد ماجرایی تاریک می شوند.

ملنی گریفیث در نقش این پیشخدمت در باره جهانگردان مرگ می گوید: «من نمی فهمم چطور کسی دوست دارد محل قتل را ببیند، محل کشته شدن و مثله شدن یک آدم یا اینکه قاتل چطور اینکار را انجام داده. ولی ظاهرا کسانی هستند که اینکار را می کنند. کاری که جهانگردان مرگ می کنند. البته می فهمم که بعضی ها دوست دارند دخمه ها ببینند و یا زندانی که آن بولین زن هنری هشتم سر از بدنش جدا شد، به نظرم اینها قابل قبول است.»

مایکل کودلیز بازیگر نقش مرد درباره هدف فیلم می گوید: «من فکر می کنم عده ای در زندگی واقعی این کار را می کنند، من سعی می کنم همذات پنداری کنم تا بفهمم.»

ملنی گریفیث 56 ساله که در صحنه های اروتیک این فیلم، نیمه برهنه ظاهر می شود، از تمایل هالیوود برای پذیرفتن بازیگران زن مسن تر در فیلم و صحنه های سکسی می گوید: «وقتی مردهای بازیگر مسن می شوند، می دایند موی سفید و چروک روی صورت، جلوی دوربین سکسی، جذاب و گیرا به نظر می آیند. ولی وقتی زنها مسن میشوند و چروک و موی سفید دارند، دیگر کارشان تمام است. به نظر من خیلی سطحی گرایی است. البته زن های بازیگر مسنی هستند که هنوز پرطرفدار و پرکار هستند، ولی فقط انگشت شمارند. همین است که هست.»

فیلم «جهانگرد تاریک»، سفری به دنیای لذت ها و سرگرمی های تاریک انسان و ذهن تاریکتر او است. این فیلم دلهره آور روانشناسانه در آمریکا اکران شده و بزودی راهی جشنواره های مختلف می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.