خبر فوری
This content is not available in your region

منامه میزبان جشنواره فرهنگی تابستانی بحرین

منامه میزبان جشنواره فرهنگی تابستانی بحرین
اندازه متن Aa Aa

جشنواره تابستانی هنر در بحرین با حضور تماشاگران، هنرمندان محلی و بین المللی در جریان است. این پنجمین دوره جشنواره است که هر سال در منامه پایتخت با حمایت و سرمایه گذاری وزارت فرهنگ بحرین برگزار می شود.

در فستیوال گروه زیادی از مردم شرکت کرده و از اجرا های مختلف و کارگاههای آموزشی هنری استفاده می کنند. عبدالله، بریک دنسر بحرینی، یکی از شرکت کنندگان است که هنر خود را در کارگاه آموزشی در اختیار دیگران می گذارد. او می گوید: «رقص بریک در بحرین شناخته شده نیست.فقط ما جوانها هستیم. راه خوبی برای سرگرم شدن و دنبال خلاف نرفتن است. در واقع این بهترین راهی است که ما پیدا کردیم و سعی میکنیم نگهش داریم و بهترش کنیم، به جوانترها بگوییم آنها هم مثل ما باشند.”

یک گروه دانشجویی باله از مرکز فرهنگی و هنری کشور اردن در این فستیوال شرکت کردند و اجرایی از باله معروف شهرزاد را روی صحنه بردند. جلوه ای از خطاطی در شکل مدرن آن توسط هنرمندان هنر خیابانی نیز عرضه می شود. یکی از این هنرمندان می گوید: «ما کشور کوچکی هستیم، تنها یک جزیره و جاهایی زیادی برای گردشگری نیست. منهم سعی می کنم یک کار جدید انجام بدهم، راهی تازه که مردم بفهمند و اگر دوست داشتند آنها هم تمرین کنند و یاد بگیرند.»

هدف جشنواره تابستانی بحرین تنوع فرهنگی و قومی است. جشنواره با برنامه های رقصنده های نقاب دار تونسی، رقص سنتی هند، موسیقی و نمایش تا نهم اکتبر ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.