خبر فوری

خیابان کاستلانا باندیرا در جشنواره فیلم ونیز درخشید

خیابان کاستلانا باندیرا در جشنواره فیلم ونیز درخشید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در دومین روز هفتادمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز دو اثر در بخش رقابت، خوش درخشیده و توجه منتقدان را جلب کردند.

فیلم نخست «خیابان کاستلانا باندیرا» به کارگردانی اما دانته بود. «خیابان کاستلانا باندیرا» روایتی است که از درون دو خودرو تصویر برداری شده است. دو زن رو در روی یکدیگر در این خیابان به دوئلی خاموش می پردازند.

این فیلمساز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: «از نگاه من، این فیلمی محلی نیست. داستانی است درباره یک کشور. درباره یک جامعه است. این فیلم درباره این حرف می زند که چگونه مردم درکنار یکدیگر زندگی می کنند. این داستان می تواند در ایتالیا، در اروپا باشد. ما درخصوص حال و هوای خاصی حرف می زنیم، درباره شیوه احساس کردن و نه درباره سرزمینی جغرافیایی.»

فیلم دوم به نمایش در آمده، «مسیر ها» نام داشت. تازه ترین اثر جان کوران که در استرالیا فیلمبرداری شده است.

میا واسیکووسکا، بازیگر نقش اول زن این فیلم گفت: «برای من ساخت این فیلم در زمان خیلی جالبی بود چون من فیلمی را از زمانی که ۱۷ ساله بودم در استرالیا بازی نکرده بودم. به همین خاطر این نخستین باری بود که به استرالیا برمی گشتم و در جایی که از آنجا آمده ام جلوی دوربین می رفتم. این کار بسیار با ریشه های من ارتباط برقرار کرد.»

فیلم «مسیرها» با الهام از داستان واقعی رابین دیویدسون ساخته شده است. داستانی درباره پیمون ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر در بیایان های استرالیا به همراه سگ وفادار و چهار شتر است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.