خبر فوری

دود سیگار الکترونیک سرطان زا است

دود سیگار الکترونیک سرطان زا است
اندازه متن Aa Aa

دانشمندان احتمال می دهند سیگارهای الکترونیک به اندازه سیگار با تنباکو معمولی برای سلامتی مضر باشند. نتیجه یک تحقیق منتشر شده در مجله فرانسوی که بر اساس آزمایش ده نوع سیگار یکبار مصرف و قابل شارژ کردن انجام شده، نشان می دهد نمونه ها حاوی ذرات سرطان زا هستند.

در سه نمونه از ده نمونه، میزان ذرات سرطانزای فرمالدئید برابر با سیگار معمولی بوده و همچینین حاوی مولکول ها و فلزات بالقوه سمی بوده اند. سردبیر مجله فرانسوی «شصت میلیون مصرف کننده» می گوید: «آنطور که ادعا می کنند سیگارهای بی ضرری نیستند، درک مسئله مهم است، باید موضوع را جدی گرفت، سیگارها ضرر دارند.»

با انتشار این خبر، عکس العمل سیگاری های فرانسه نسبت به این موضوع متفاوت است، بعضی سیگاری ها معتقدند ضرر آن از سیگار معمولی کمتر است. برخی از نمونه های این سیگارها، بدلیل نداشتن سرپوش محافظ از دست کودکان مورد انتقاد قرار گرفته اند. میزان نیکوتین مایع سیگار الکترونیک می تواند برای کودکان شدیدا مضر باشد. آزمایشها نشان دهنده وجود میزان قابل توجه ذرات سرطان زا در دود این سیگارها است، نکته ای که پیشتر روشن نبود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.