خبر فوری

کمبود نیروی کار ماهر در آلمان

کمبود نیروی کار ماهر در آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نرخ بیکاری در آلمان بر خلاف انتظارات در ماه اوت افزایش اندکی پیدا کرده است.

موسسه آمار آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد حدود هفت هزار نفر بر تعداد افراد بیکار در ماه اوت افزوده شده است. با این وجود تغییر عمده ای در نرخ بیکاری ۶.۸ درصدی جمعیت فعال این کشور بوجود نیامده است. بدین ترتیب جمعا دو میلیون و ۹۴۳ هزار نفر فاقد شغل هستند.

اورزولا فون درلاین، وزیر کار آلمان می گوید: “فعالیتهای حرفه ای افراد سالمند و مشارکت زنان افزایش یافته است. مهاجرت نیروی کار ماهر نیز توسعه خوبی یافته است اما باید به وسعت آن اضافه شود. “

شهر فرانکفورت نمونه ای از مناطق آلمان است که علاوه بر کمبود نیروی کار ماهر فقدان کارآموزان نیز در آن احساس می شود. در این شهر مراکزی برای تربیت نیروی کار در نظر گرفته شده است. حتی جوانان اسپانیایی در آلمان نیز می توانند به این مراکز مراجعه کنند.

یکی از مسئولان یک مرکز تربیت نیروی کار می گوید: “جوانان نمی دانند به کجا باید مراجعه کنند آنها آینده ای ندارند. به همین خاطر اعتقاد داریم با توجه به مشکلات در اسپانیا و کمبود نیروهای کار ماهر در آلمان این راهی است که به آنها کمک می کند. “

با توجه به روند رشد ۰.۷ درصدی تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه دوم سال جاری پیش بینی می شود در ماههای آینده نرخ بیکاری در بزرگترین اقتصاد منطقه پولی یورو بهبود یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.