خبر فوری
This content is not available in your region

زیمبابوهزیمبابوه؛ آغاز بکار دولت جدید موگابه و وعده های انتخاباتی

زیمبابوهزیمبابوه؛ آغاز بکار دولت جدید موگابه و وعده های انتخاباتی
اندازه متن Aa Aa

در حالی روبرت موگابه، رییس جمهور زیمبابوه برای پنج سال دیگر در مسند ریاست جمهوری باقی خواهد ماند که این کشور از یک دهه رکود اقتصادی، تورم، کمبود مواد غذایی و ارزهای خارجی رنج می برد.

سالومون، شهروند ساکن هراره که یک کارگاه ساخت مبلمان دارد، با درآمدی حدود 200 دلار در ماه، یکی از میلیونها زیمبابوه ای است که برای کسب اندکی درآمد تلاش می کند.

او می گوید: “تغییرات باید صورت گیرد زیرا ما برنده انتخابات شدیم. امیدواریم که شاهد ثمرات آن باشیم و وضعیت زندگیمان بهبود یابد.”

روبرت موگابه 89 ساله که از 33 ساله پیش بر زیمبابوه حکومت می کند و مسن ترین رییس جمهور آفریقا محسوب می شود، خود را با 61 درصد آراء فاتح انتخابات یک ماه پیش این کشور معرفی کرد.

انتخاباتی که جناح مخالف او معتقد به اعمال تغلب در آن است.

یک تحلیلگر سیاسی با اشاره به وعده آقای موگابه مبنی بر بومی سازی شرکتهای خارجی استخراج معدن در این کشور می گوید: “صرفا انتخاب شدن کافی نیست. آنها باید نشان دهند که از شعار فراتر رفته و خواسته هایشان واقعا دموکراتیک است و می توانند بر چالشهای اقتصادی کشور غلبه کنند.”

این انتخابات درحالی برگزار شد که یکی از اعضای برجسته حزب مخالف دولت بدلیل افشای اسنادی مبنی بر اعمال تقلب در آن، هم اکنون در زندان به سر می برد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.