خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش سوری ها به تصمیم غرب برای دخالت بشردوستانه

واکنش سوری ها به تصمیم غرب برای دخالت بشردوستانه
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از جان به در بردگان از یورش های نظامی ارتش بشار اسد به مناطق مسکونی از مداخله بشردوستانه در این کشور استقبال می کنند.

وائل ابراهیم از پناهجویان اهل حمص است که در امان، پایتخت اردن به سر می برد. وی می گوید: «ما حامی حمله هوای به سوریه هستیم. ما می خواهیم که از دست این رژیم خلاص شویم. آنان علیه مردم خودشان سلاح شیمیایی استفاده کرده اند. آنان کودکان را کشته و ما را بی خانمان کرده اند. امیدواریم که به یاریمان بیایند و از شر بشار اسد راحت شویم.»

ابو حسین، پناهجویی که از درعا خود را به امان رسانده می گوید: «می توان انتظار داشت که رژیم سربازان را از پادگان ها منتقل کند و با غیرنظامیان و بازنشسته ها جایشان را عوض کند. از این رو ما امیدوار به یک حمله هوایی سنگین هستیم که بتواند رژیم، حزب شیطان [حزب الله] و ایران را زمین گیر کند.»

ام سالم، زن میانسال و تبعه سوریه که در همین شهر زندگی می کند چنین اظهار نظر می کند: «من با حمله هوایی به سوریه موافق نیستم حتی اگر که رژیم مقصر باشد. ما به دنبال راه حلی مسالمت آمیز هستیم، مردم بیشتری کشته خواهند شد اگر که این حمله هوایی صورت گیرد. کافی است. مردم بی خانمان شده اند.»

شهروندان اسرائیل مجهز می شوند

همزمان شهروندان اسرائیل دربرابر هرگونه حمله شیمیایی تلافی جویانه رژیم بعث آماده می شوند. در راستای مقابله با تحرکات احتمالی همسایه ای است که رفتارش قابل پیش بینی نیست، طرح توزیع ماسک در دست انجام است.

هاوارد شولمان، یکی از شهروندان اسرائیل درباره این هراس بر این باور است که: «این ترس به خاطر اخباری است که از حمله قریب الوقوع شنیده می شود. حمله ای که شاید امروز یا آخرهفته صورت گیرد و هیچکس نمی خواهد که بدون ماسک بماند.»

زندگی روزمره در اسرائیل اما دچار اختلال نشده و امنیت گردشگران در سواحل داغ این کشور همچنان پا برجاست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.