خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات هواداران مصر ۳ کشته برجا گذاشت

نظرها
تظاهرات هواداران مصر ۳ کشته برجا گذاشت
اندازه متن Aa Aa

در پی تظاهرات روز جمعه هزاران تن از هواداران جنبش اسلامگرای اخوان المسلمین در قاهره و شهرهای بزرگ مصر ۳ کشته و ۳۶ مجروح بر جا ماند.

یک تن در شهر پورت سعید و دو تن دیگر در استان شرقیه جان باخته اند.

این نخستین راهپیمایی اسلامگرایان مصر پس از تظاهرات خونین دو هفته گذشته است که صد ها کشته برجا نهاد.

محمد رقب، یکی از هواداران اخوان المسلمین می گوید: «امروز من اینجا هستم تا به السیسی بگویم که ما از تانک ها و سربازان تو نمی ترسیم. ممکن است که تو همه ما را تا دلت می خواهد زندانی کنی اما ما زانو نمی زنیم.»

یکی دیگر از حاضران در این تظاهرات می گوید: «آنچه که روی داده در هر کشوری در این دنیا غیرقابل قبول است. آنان برای همین مسایل فراخوان به دموکراسی داده اند ولی دموکراسی را از ما ربودند؛ صدای ما را از ما ربودند.»

حضور زنان در این راهپیمایی چشم گیر بود. آنان با در دست داشتن پلاکاردهایی با تصویر دستی که عدد چهار را نشان می دهد شعار «همه ما رابعه هستیم» را بیان کردند.

رابعه العدویه، نام زنی صوفی در قرن هشتم میلادی است که مسجدی در حومه قاهره را به نام او می خوانند. در چهاردهم اوت صد ها تن از هواداران اخوان المسلمین در برابر این مسجد جان باختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.