وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جلوه ای از سی سال هنر برزیلی

جلوه ای از سی سال هنر برزیلی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بئاتریش میازش یکی از معروفترین هنرمندان مدرن معاصر برزیل، نمایشگاه جامع کارهایش را افتتاح کرد.

او هنرمند آبستره ساز اشکال هندسی است و در سن 53 سالگی و پس از سی سال کار هنری آثار زیادی برای نماش دارد. بئاتریش میازش در شهرهای مختلف از جمله پاریس، ونیز، مادرید و نیویورک به نمایش در آمده، اما اینبار نمایشگاه سی سال کارهای او در شهرش ریودوژانیرو برگزار می شود.

سال 2008 در یکی از مزایده های هنری نیویورک، یکی از نقاشی ها ی او با نام جادوگر به قیمت یکی میلیون دلار فروش رفت و کمی بعد یکی دیگر از تابلو های نقاشی او با قیمت دو میلیون دلار فروخته شد. رقمی که هر چند با ارقام نجومی فروش آثار هنرمندان غربی قابل مقایسه نیست، اما برای یک هنرمند آمریکای جنوبی بی سابقه است.

بئاتریش میازش می گوید: «فروش با قیمت بالا فقط برای هنرمندان غربی امکانپذیر بود. چند سالی است که آثار هنرمندان آسیایی هم به این حد رسیده و ما آمریکای لاتینی هها از آن محروم بودیم، حالا ما هم بخشی از این جریان هستیم.»

آثار او شامل بیش از پنجاه نقاشی، کار با ابریشم، کولاژ های سرشار از رنگ و دایره و گلهایی که امضای همیشگی هنرمندند. نمایشگاه آثار رنگارنگ هنرمند و نقاش برزیلی با عنوان عزیز من بمدت دو ماه در ریودوژانیروی برزیل در نمایش خواهند بود.