خبر فوری

اوباما: تصمیم نهایی درباره سوریه را اتخاذ نکرده ام

اوباما: تصمیم نهایی درباره سوریه را اتخاذ نکرده ام
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کاخ سفید اعلام کرد که هنوز برای مداخله نظامی در سوریه تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین یادآور شد که «نمی توان حمله شیمیایی را بی پاسخ گذاشت.»

آقای اوباما با اشاره به طرح حمله محدود هوایی گفت: «جهان وظیفه ای دارد که مطمئن شود ما قاعده را علیه استفاده از سلاح های شیمیایی رعایت کرده ایم. من درباره اقدام های متفاوتی که ممکن است برای یاری به اجرای این قاعده اتخاذ شود تصمیم نهایی را نگرفته ام اما چنانکه همواره گفته ام، دامنه ای از گزینه ها را ارتش و تیم من در دست بررسی داشته است. ما هیچ نوعی از اقدام نظامی را که منجر به درگیری زمینی شود در نظر نمی گیریم. این امر می تواند به طولانی شدن نبرد بیانجامد.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشینگتن دی سی گزارش می دهد: «اکنون دولت ایالات متحده باید کنگره و افکار عمومی را متقاعد سازد ولی نظرسنجی های تازه نشان می دهد که شمار بسیار کمی از آمریکایی ها تمایل به پیروی از اوباما برای ورود به عملیات نظامی دیگری در خاورمیانه دارند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.