خبر فوری
This content is not available in your region

پارلمان بریتانیا به مداخله نظامی در سوریه رای نداد

نظرها
پارلمان بریتانیا به مداخله نظامی در سوریه رای نداد
اندازه متن Aa Aa

پارلمان بریتانیا روز پنجشنبه طرح پیشنهادی اقدام نظامی در سوریه را رد کرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا درباره تصمیم پارلمان گفت: «به نظرم مردم آمریکا و رئیس جمهور اوباما این موضوع را درک خواهند کرد. ما باید به پارلمان گوش فرا دهیم. پارلمان نظرش را گفت و من فکر می کنم که پارلمان نظر خیلی صریحی را اتخاذ کرد که نمی خواهد بریتانیا در اقدام نظامی درگیر شود. بنابراین ما بر همین مبنا عمل می کنیم.»

بر اساس قوانین بریتانیا، اتخاذ تصمیم و صدور فرمان برای هرگونه عملیات نظامی برعهده نخست وزیر است.

با وجود این نتیجه، ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که در پی ائتلاف برای مداخله نظامی است.

اد میلیبند، رهبر حزب کارگر بریتانیا نیز خاطرنشان ساخت که «اگر بریتانیا بر مبنای تفکری بیمار با فوریت درگیر جنگ شده بود، با جامعه بین الملل فعالیت نداشت و این تصمیم از طریق سازمان ملل متحد گرفته نشده بود. در نتیجه می توانست برای کشور ما و همین طور مردم سوریه بد باشد. ما باید از درس های عراق بیاموزیم.»

برخی از نقدهای مطرح به تصمیم پارلمان بریتانیا و همراهی نخست وزیر با این تصمیم اشاره به شکست احتمالی دولت دارد که با کشف و ارایه مدارک کافی درخصوص مسوولیت رژیم اسد در استفاده از سلاح شیمیایی با آن رو به رو خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.